Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Kia EV6 ohromuje znalce i veřejnost. Vyniká dojezdem, sílou a vzhledem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jihokorejská automobilka Kia v minulosti nepatřila mezi zrovna věhlasné značky. S příchodem elektromobilů se ale tahle vizitka razantně mění. Kia představila světu několik oblíbených modelů a tím dalším by se mohl stát i vůz s názvem EV6. Čím poutá pozornost?

  Kia neponechala nic náhodě. Marketingově výrobci podchytili přesně to, co je nejdůležitější. Nezapomeňme, že je plno lidí skeptických vůči elektřině, jako pohonu budoucnosti. Přestože je jasné, že se této alternativě nevyhneme, povědomí o užitečnosti není tak veliké, jak by si zasloužilo. Kia představuje svůj produkt jako součást našich smyslů. EV6 je v její režii auto, které inspiruje a nechává nás prožívat jízdu tak, jako jsme nikdy jindy nečinili.

  V Koreji se snaží usnadnit vlastnictví elektromobilů pro Evropu, jak jen to je možné. Pomocí aplikace v telefonu vyhledáme nejbližší dobíjecí stanice a zároveň zaplatíme takřka rychlostí blesku. Stejně jako například Škoda, i Kia nabízí možnost zakoupení si auta v balíčku, který obsahuje i vybudování soukromé dobíjecí stanice u nás doma. Je to asi ten nejšetrnější způsob pro naši peněženku.

  Design prodává

  Jak víme například u jídla, jíme hlavně očima. Proto Kia navrhla EV6 tak, aby se do ladných křivek zamiloval opravdu každý. Crossover působí nadmíru futuristicky a zároveň jako starý kamarád, se kterým se neradi loučíme. Výrobci se zaměřili hlavně na detaily a to jak venku, tak uvnitř. Například inovativní výsuvné kliky dodávají celému exteriéru opravdový nádech tajemna a modernosti.

  Kabina nemůže působit čistěji jednodušeji. Jediné, co opravdu nabourává pocit jednotvárnosti je tlačítku výstražných světel. Celý prostor je vyroben z materiálů šetrných k prostředí. Jednoduchý volant s pár tlačítky, ale pak už vše ovládáme dotykově na veliké obrazovce.

  Kia na třetí

   Na výběr máme ze 3 verzí. V té první najdeme sadu akumulátorů s kapacitou 77,4 kWh, pohon na zadní, výkon 229 koní a dojezd 528km. Z 10% na 80% máme navíc nabito za 18 minut. To je hodně slušné. Zaplatíme za ni 1 280 980 Kč.

  Druhá verze disponuje silnějším výkonem. Přestože jsou specifikace těchto dvou verzí takřka stejné, tato druhá má 325 koní a z 0 na 100 to zajede za 5,2s. Dojede sice o 22 km méně, ale to není opravdu žádný problém. Cena se vyšplhala na 1 481 980 Kč.

  Třetí, nejslabší verze, disponuje sadou akumulátorů s kapacitou 55 kWh, a tudíž dojede pouze 394 km. Nicméně, stále se jedná o slušný výkon. Konkrétně 170 koní. Je navíc o 100 000 levnější než první verze.

  Co dodat?

  Kia se zase jednou předvedla. Nejde sice o nejlevnější kousky na trhu, ale jde rozhodně o jedny z nejzajímavějších. Jestli se někudy bude elektromobilový průmysl ubírat, směr bude udávat Kia.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS