Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Indie, už jedeme! ŠKODA odtajnila Kushaq. Poptávka po SUV se tu zvýší, věří Indové

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na českých silnicích se prohání jedno menší SUV za druhým. Ne všude na světě mohou ale podobnou větu zopakovat. Toho si všimla i automobilka ŠKODA. Speciálně pro indický trh tak vytvořila model s názvem Kushaq. Cíl je jasný: na trhu druhé nejlidnatější země planety prorazit.

  Pokud vám vrtá hlavou, kde se vlastně jmenovka „Kushaq“ vzala, uvedeme vás do situace. Ve starodávném indickém jazyce sanskrt, který mimochodem stále patří mezi 22 místních úředních jazyků, označuje slovo „kushak“ vládce, krále nebo panovníka.

  Ono pozměněné „q“ na konci u Škodovky naznačuje, že jde o další SUV. Kromě Kodiaqu, Kamiqu nebo Karoqu tak přibude v arsenálu mladoboleslavské značky i další „k-q“. Škoda zahájila projekt v Indii už v roce 2018, model šitý na míru ale představila až o 3 roky později.

  Škoda nastartovala spekulace o novém autě už na autosalonu v Dillí. Tehdy světu ukázala koncept tzv. Vision N, ze kterého se nakonec zrodil Kushaq. O co přesně jde? To pojďme společně zjistit.

  Důrazná „kari“ barva, podoba s Kamiqem

  Kdybyste si chtěli udělat o novém indickém crossoveru představu, prohlédněte si v autosalonech model Škoda Kamiq. Jde o něco hodně podobného, jen s tím rozdílem, že „Ind“ je užší, kratší a o něco vyšší než tradiční evropské SUV.

  Odlišnost ale začíná i v těch nejmenších detailech. Dveře lákavého auta v tmavě oranžové „kari“ barvě třeba nejdou zamknout klíčem, ale fyzickým tlačítkem, Kushaq má zvučnější a hlasitější klakson, aby bylo v rušném velkoměstě slyšet, no a jinak na tom je i podvozek.

  V Indii většinu roku proprší, Kushaq je tak uzpůsoben tak, aby mohl projet i velkými kalužemi. Robustní podvozek je z velké části krytí a pomůže také vyšší světlá výška. Zkrátka všechno, co moderní Ind potřebuje.

  Specialita? Prostor pro talisman

  Ano, slyšíte dobře. Indové jsou pověstní tím, že si ve svých autech vozí všelijaké předměty, které je mají chránit na cestách. A na to přesně slyšela i Škoda, vytvořila tak na palubní desce místo určené právě talismanům.

  Co dál? O 20 procent silnější klimatizace, obrazovky, vestavěná Wifi, bezdrátová nabíječka telefonu.  Výkon auta se bude v nejlepším případě pohybovat na hraně 115 koňských sil. Na litrový tříválec TSI si zájemci určitě stěžovat nebudou.

  „Díky tomuto vozu jsme připraveni na zvyšující se poptávku po segmentu kompaktních SUV, která se v příštích letech v Indii několikanásobně zvýší,“ hlásí Gurpratap Boparai, generální ředitel společnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited.

  Škoda tak čeká velké věci a na místní trh přidá dárek v podobě jedinečného auta přímo pro Indii. Snad se jim nápady vyplatily. Cenovka Kushaqu ještě známá není.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.