Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Honda se chystá vrátit krev do žil mladé generaci

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Honda plánuje představit model, který není třeba představovat. Jakkoli to může znít divně, čeká nás znovu představení něčeho dokonalého. Honda Hornet, legenda v oboru, dostane nový kabát. Naposledy jsme viděli Hondu v novém v roce 2013. Po téměř 10 letech se firma rozhodla, že mladá generace jezdců si zaslouží svůj neokoukaný model. 

  O novém Hornetu toho víme opravdu pramálo. Honda si nechává veškeré informace pro sebe, aby odhalení motorky, na které její tým tvrdě dřel, stálo za to. Poprvé jsme se s modelem Hornet setkali v roce 1998 a od té doby se dveře netrhly. Tahle Honda okamžitě okouzlila celý svět svým revolučním vzhledem i jízdními vlastnostmi. Bylo jedno, jestli jsme byli vyježdění motorkáři, nebo úplní začátečníci. Tuhle mašinu prostě musel mít každý. 

  Design

  Design nového stroje nám není doposud znám. Honda do světa vypustila pouze velice nedetailní návrh, který má za úkol navnadit společnost motorkářských nadšenců. Je více než pravděpodobné, že vzhled bude navazovat na své kořeny, které byly položeny v roce 1998. Tehdy se jednalo o skutečný boom v oblasti designu. Hornet se stal neskutečně nadčasovou motorkou. 

  Ať se podíváme na jakýkoli rok, kdy firma Honda představila novou verzi modelu Hornet, vždycky poznáme ikonickou siluetu. První se pyšnila nemalým množstvím chromu. Verze z roku 2003 začala jemně zaoblovat tvary nádrže i spodních komponentů. V roce 2007 výrobci přitvrdili, zkrátili výfuk a tvary začali opět vybrušovat. Od té doby se toho moc nezměnilo, pokud nepočítáme nemalou komunitu nadšenců, kteří si své stroje budují podle svého. 

  Výrobcům se podařilo skloubit nádherný design s funkčností, což je ona tajná ingredience úspěchu. Hornet se prostě vypracoval na jednoduchosti, výkonu a spolehlivosti. Nová verze by měla dozajista pokračovat v tradicích, které Honda nastavila. Přestože se našli lidé, kteří se pokusili podle dostupných informací předpovědět vzhled Hornetu, bude jistější, když necháme šarlatánství stranou a vyčkáme na oficiální představení.

  Motor 

  Nejen designem by měla Honda vzdát hold své vlastní historii. Podle všeho bude srdcem tohoto stroje dvouválec o objemu více než 750 cc. Co na tom, že Hornet bez čtyřech válců není Hornet. Doba jde vpřed a firma Honda musí stát včele průkopnických kroků. Navíc je toto rozhodnutí daleké více ekonomické. 

  Verdikt 

  Honda nabízí mnoho informací pro ty, kteří nemohou dospat. Jedno je ale jisté. Honda na sebe vzala neskutečnou zodpovědnost a risk. Pokud se stane model Hornet fiaskem, bude cesta za nápravou dlouhá a trnitá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS