Více
  16.6 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Ford Mustang GT V8 Convertible. Už jen jméno této legendy nahání strach

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ford patří mezi naprosté ikony automobilového průmyslu. A ikonou této ikonické automobilky je Mustang. Americký plnokrevník s nezaměnitelným vzhledem exteriéru i interiéru se pyšní skvělými jízdními vlastnostmi, silou a výkonem. Ford Mustang GT V8 Convertible samozřejmě vůbec nezaostává.

  Pojďme se podívat, s čím máme tu čest. Tenhle stroj je výkvět americké práce, která tady rozhodně nešetřila na vylepšení požitku z jízdy. Auto působí uceleně a až překvapivě jednotně. Při jízdě máme pocit, že sedíme v obřím kuse železa, které má abnormální výkon.

  Náhon na zadní udělá svoje a ve spojení s velkým krouticím momentem jsou občas zatáčky spíše výzvou, než jistotu. Celé filosofie evidentně byla taková, že výrobci dají lidem vcelku dostupný sporťák s možná lehce levným interiérem, ale zato s nadupaným motorem, pro který si auto vlastně kupujeme.

  Proč si vlastně tohle auto koupit? Žádné jiné nám nedá takovou školu, jako Mustang GT. Platí u něj zlaté pravidlo, kolik mu dáme, tolik dostaneme. V žádném jiném voze nemáme šanci tak moc spoléhat na naše řidičské schopnosti. Odezva je zkrátka neuvěřitelná. Pokud mu do zatáčky dáme napít trochu víc, vyhodí nás přesně o tolik, kolik jsme mu navíc dali. Proto se právě tady naučíme nádherně pracovat s plynem. Nic jiného nám totiž nezbude.

  Amerika ve spreji

  Exteriér je nezaměnitelný. Nádherné tvary, které vrcholí v masivním předku auta. Klasické maska chladiče s tolik ikonickým koněm ve znaku, nám od začátku napovídá, že tady se rodí síla. Zadní část může někomu vyhovovat, někoho odpuzovat, ale i tak jde o masivní kus materiálu, který na silnici nepřehlédneme. Objem zavazadlového prostoru je 332 l, což je moc pěkné číslo.

  Interiér může působit trochu levně, ale na druhou stranu i docela sportovně. Některé materiály jsou od pohledu slabé kvality, ale pohromadě vypadá kabina vcelku obstojně. Stále musíme mít na paměti, že si platíme obří výkon a ne luxusní prostředí kolem nás.

  Motor je síla sama

  Osmiválec 5.0 pod kapotou dosahuje výkonu až 449 koní a do kol zvládne „narvat“ krouticí moment až 529 Nm. Oproti předešlému motoru 4.6 má 5.0 neskutečný zvuk. Naprosto nás pohltí a nepustí. Z 0 na 100 za 4,8s, pohotovostní hmotnost 1 831 kg. Jízda s tímhle monstrem je prostě zážitek a přesně o to výrobcům šlo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ