Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Festival rychlosti v Goodwoodu hlásí comeback a přináší opravdové lahůdky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Fanoušci rychlých kol se dočkali. Festival rychlosti v anglickém Goodwoodu je zpět. A to se vší parádou. Kvůli koronaviru a opatřením, která jsou s ním spojena, se v minulém roce slavný podnik konal pod názvem Týden rychlosti v Goodwoodu a fanoušci ho mohli sledovat jen online.

  Teď ale Festival rychlosti hlásí comeback se vším, co k němu patří. Kvůli uvolňujícím se opatřením se ho mohou účastnit i diváci. A ti se znovu mají na co těšit.

  Tradičním tahákem a srdcem festivalu, jak říkají i samotní pořadatelé, jsou závody do vrchu, kterých se účastní opravdové skvosty na čtyřech kolech, které ale zároveň doslova trhají asfalt. V předchozích dvou letech v Goodwoodu triumfoval Volkswagen I.D R Pikes Peak.

  Mezi poraženými byl dokonce i šampion formule 1 Lewis Hamilton se svým vozem Mercedes AMG W10 EG Power. A když už se bavíme o formulích, tak jedna z nich tu drží absolutní rekord, a to už od roku 1999. Rovněž pilot formule 1 Nick Heidfeld na trati, která měří jen necelé dva kilometry, vytvořil rychlostní maximum s formulí 1 McLaren MP4/13.

  “Byla to ta nejužší, nejhrbolatější a nejméně přilnavá trať, na které jsem kdy jel, ale zamiloval jsem si to tam,” popsal v minulosti své pocity Juan Pablo Montoya, další slavný jezdec formule 1.

  Není to jen o závodech!

  V Goodwoodu to ale pochopitelně není jen o závodění, jde také o přehlídku sportovních vozů a očekávané premiéry. K těm nejzářivějším patří představení Lotusu Emira, pozornost ale strhává rovněž Toyota GR 86 nebo BMW řady 2 kupé a zpátky nezůstávají ani Italové, kteří v Goodwoodu poprvé ukazují supersport MC20.

  A nechybí ani novinky, kterým slouží jako pohon elektřina, jenž hýbe současným automobilovým průmyslem. Korejská Kia tu poprvé představí crossover EV, který je v budoucnosti dostupný i v GT verzi. Na své si přijdou i milovnici rarit, což bezpochyby splňuje Volvo se svým kupé Polestar 2. To má dva elektromotory o kombinovaném výkonu 350 kW.

  V rámci části přehlídky, která je věnovaná elektromobilitě, ale vzbudil asi největší pozornost vůz od značky Ford, který se v Goodwoodu blýsknul prototypem pro světový šampionát v rallye. Při pohledu na Ford Puma Rallye1 fanouškům doslova spadla čelist.

  Letošní ročník Festivalu rychlosti se koná od čtvrtka 8. července do neděle 11. července a pokud nemůžete být na místě, tak dění vám zprostředkuji hned tři živé streamy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS