Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Ferrari 250 GT z Británie. „Sporťák“ má nádech retra, skrývá ale moderní techniku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pro ty, kteří zrovna nevlastní nějakou velkou finanční rezervu, asi Ferrari 250 GT úplně není. A těm, kteří ji mají, se s ním asi zrovna dvakrát nechce jezdit každý den do obchodu a zpátky. S řešením přišla firma RML Group z Velké Británie. Tohle je její nový skvost.

  Itálie a rychlá auta, to je celkem silné spojení. Ferrari, Lamborghini, Maserati. To je jen chabý výčet těch nejpoutavějších značek. S těmi se ale pojí i velké množství peněz, které za ně musí zájemce vyplatit. Ba co víc, všude s nimi určitě jezdit nemůžete.

  RML Group, automobilka z města Leicester ve Velké Británii, možná našla řešení. Inspirovala se modelem Ferrari 250 GT, které brázdilo silnice během minulého století. Těch se vyrobilo celkem 36 kusů a Britové plánují, že podobný počet to bude i v případě Short Wheelbase.

  Retro „sporťák“ nabídne majitelům rychlost, sílu, ale zároveň parádní zážitek z jízdy. Auto by mělo být pohodlné, oplývat tou nejmodernější technikou, dodatek GT ale naznačuje, že půjde o hodně svižný vůz.

  Navigace, Bluetooth, Klimatizace

  Kapota „střely“ od automobilky RML je vyrobená z karbonu, vypadá jako tehdejší výplod Ferrari, oproti němu je ale o trochu větší. Auto měří na délku 4264 milimetrů a na šířku milimetrů 1954, navíc ho zdobí řada celkem povedených designových prvků.

  „Díváte se na RML Short Wheelbase, GT s pohonem Ferrari V12, který kombinuje klasický tvar se současnou technologií,“ hlásí na svém Twitteru firma ze Spojeného království.

  Onen dvanáctiválcový motor z Ferrari přinese autu výkon 485 koňských sil a na 96 km/h by měl zvládnout zrychlit za 4,1 vteřiny. Maximální rychlost by se pak mohla pohybovat na hraně 300 km/h, což není ani trochu zlé.

  Když už se zmiňovala moderní technika, nesmí se opomenout, o co vlastně všechno jde. Novince s nádechem klasiky nebude chybět navigace, klimatizace, elektrická sedadla, držáky na nápoje, ale ani Bluetooth.

  „Sporťák“ od RML by se mohl dostat do prodeje ještě na konci letošního roku, v plánu bude výroba zhruba 30 kusů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS