Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Chlouba rodiny W. Kawasaki W800 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Motocykl plný historie. Legendární vzhled a odkaz na model W1. Tohle japonské retro dokáže přinést čistou radost z jízdy. Koncept motorky už nám je znám přes 50 let. Už tehdy lidé milovali elegantní tvary v chromovém provedení. Verze 2022 dokonale padne do zajeté filozofie, nesmí u ní ovšem chybět novodobé prvky a technologie. Kawasaki W800 zaujme každého. 

  Výrobcům značky Kawasaki se povedlo přetavit ušlechtilou filozofii a poctivou práci do nové doby plné spěchu. W800 je sice nová mašina, při jízdě se ale necháme vtáhnout do idylické doby, kdy si všichni jen užívali jízdu. Motorka si zachovala ikonický motor a veliké množství detailů. Vyzdvihnout se musí také perfektní ovladatelnost. Odpružení funguje špičkově, a tak nám nezbývá, než se oddat spanilé jízdě a užívat si zvuk motoru. Cena naprosto odpovídá tomu, co se nám dostane do rukou. 

  Design 

  Na tomhle krásném retro stroji vynikne hlavně jeho rám z vysokopevnostní oceli. V tom je zasazen motor v lesklém provedení. Na materiálech se nešetřilo, takže není divu, že se hmotnost dostala až na 221 kg. To je ovšem pro jízdu na silnicích ideální. Motorka neplave a krásně si drží stopu. 

  Typicky kulatý světlomet předbíhá jednoduché rychloměry. Řídítka jsou posazená vysoko, takže jízdní pozice je vzpřímená. Sedlo se dostalo do výšky 790 mm. Nohy nemáme zkroucené, stupačky jsou v ideální pozici. Tou největší dominantou jsou ovšem kola. 18 palců a 19 palců s nepostradatelným výpletem. Bez nich by motorka působila falešně. 

  Brzdový systém šlape na jedničku. 320 mm kotouče přední, 270 mm zadní. O hladkou jízdu se stará vcelku měkká teleskopická vidlice 41 mm. Všechno sedí krásně dohromady. Celkový vzhled je podtrhnutý chromovanými výfuky. 

  Motor a výkon 

  Vzduchem chlazený dvouválcový vertikál čtyřtakt. Tenhle motor disponuje objemem 773 cc. Maximální výkon se vyšplhal na hodnotu 35 kw, takže asi 48 koní. Točivý moment 63 Nm už se číslo, které pocítíme. Převodovka 5stupňů.

  Verdikt 

  Motorka, kterou si zamiluje skutečně každý. Nejde o to, že byla vyrobená v legendárním stylu, ale že je jednoduše krásná. Kvalitní zpracování, pořádný výkon, skvělá ovladatelnost. Pokud máme po kapsách 250 000 korun, Kawasaki W800 2022 čeká právě na nás. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS