Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Bentley umí vyrobit i SUV. Bentayga V8 mluví za vše

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tento model prošel neskutečnou proměnou. Bentayga se snaží uchvátit zákazníky nejen ohromujícím výkonem, ale hlavně designem. Vzhled se stal proměnnou, na kterou výrobci vsadili ze všech nejvíce. Kromě elegantního exteriéru se tohle Bentley chlubí i velice luxusním interiérem. Kabina se stala místem, kde nebudeme vnímat okolní svět. Jen my a naše SUV. 

  Automobilka Bentley, která patří mezi ty nejluxusnější na světě, se nepochlubila jen jedním modelem V8, o kterém dnes bude řeč. SUV Bentayga si dále můžeme pořídit ve variantě S, která má o něco více koní než V8, nebo ve variantě hybrid. Je očividné, že tady chtělo Bentley vyhovět lidem, kteří mají rádi zelenější typ pohonu, ale nechtějí kupovat elektromobil. Bentayga je podle všeho auto do neschůdných terénů, ale co si budeme namlouvat, s tímhle SUV se budou lidé vozit převážně po městě. 

  Luxusní značka, luxusní design 

  Na první pohled pořádný kus SUV. Přesto se nám může zdát exteriér něčím jiný, zvláštní. Přední část je, jak se patří masivní a vytváří celý dojem mohutnosti, zadní část je pak ale vyzdobena LED světlomety s 3D efektem v podivném kulatém tvaru. Přestože jsou přední světla kulatá a dalo by se tedy předpokládat, že půjdou s těmi zadními pěkně dohromady, výsledek je trochu zklamáním. Vše je ovšem pouze otázkou vkusu. 

  Maska chladiče dostala typickou chromovanou přikrývku a rozhodně se neřadí mezi nejmenší. Co se musí automobilce nechat je fakt, že umí nádherně pracovat s liniemi. Od přední části se táhnou až k zadní a vykreslují tak dojem masivního jednolitého bloku. SUV se pak pohybuje na 21palcových kolech, která jsou skutečnými skvosty. 

  V kabině se skutečně člověk cítí jako v paláci. Výrobci neponechali nic náhodě a všechno je dotažené do posledního detailu. Nikde nenajdeme ani jeden levný plast, naopak vše je vyrobené jen z těch nejkvalitnějších materiálů. Rozdíl oproti předešlé verzi je přímo uprostřed palubní desky. Obrazovka infotainmentu byla kompletně přepracovaná. Je ostrá a velice rychle reaguje. Auto je maximálně prostorné. Kufr nabízí kapacitu 484 l, a to je více než přijatelné. 

  Motor a výkon 

  Tohle 2,4 tuny těžké SUV pohání čtyřlitrový osmiválec twin-turbocharged, který dokáže do kol nahnat výkon 404 kW (542 koní). Krouticí moment se nám u modelu Bentayga V8 vyšplhal na 770 Nm. Tahle čísla nasvědčují tomu, že stačí lehce zapomenout nohu na plynu a akcelerace bude abnormální. 

  Cena tohoto luxusního vozu Bentayga V8 se pohybuje od 4,5 až do 6 milionů korun. Nic jiného se ani očekávat nedalo. Faktem zůstává, že s tímhle autem strhneme hodně pozornosti. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS