Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Zero přichází s novinkou DSR/X. Elektrická dravost v krásném balení

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká firma Zero Motorcycles dokazuje světu, že elektromotor do motocyklů zkrátka patří. Nese s sebou plno výhod. Nevýhody se pochopitelně najdou také, když se ale podíváme na krouticí moment nebo maximální rychlost, pochopíme, že tady se jedná o skuteční dravce. DSR/X je žhavou novinkou této světoznámé firmy. Pojďme se podívat, co si na nás přichystala. 

  Zero nabízí celou škálu modelů, ale klasický cesťák byl do dneška spíše iluzí. DSR/X tudíž napravuje vše, co bylo ještě do nedávna firmě vytýkáno. Klasický cestovní stroj s baterií, který nás odveze skutečně všude. Výrobci se zaměřili převážně na výkon, design ale pozadu rozhodně nezůstal. Perfektně vyvážené tvary krásně ladí s barevnými kombinacemi a motorka tak jasně signalizuje, že je připravená na jakýkoli náročný terén. Zero jednoduše propojila krásu a funkčnost. 

  Design 

  Zero DSR/X si drží klasickou linku cestovního stroje, a to přesně splňuje naše požadavky. Nikdo zkrátka nemá energii a psychickou kapacitu na to kupovat na cestování motorky, které vypadají jako ze seriálu Star Trek. Přední část tvoří masivní hlavu stroje s velikým LED světlometem a nevelkou kapotáží. Z ní vedou dvě tlusté tyče vidlice, do které je zasazené kolo. Zapomeňme na výplet, do terénu jedině s „liťáky“. Řídítka ve vysoké pozici mají navíc krytky rukou, je tedy jasné, že jde o cestovné motorku. 

  Sedlo se výrazně propadlo, jízdní pozice je tedy krásně vzpřímená a my tak máme možnost v něm vydržet i na dlouhých cestách. Výrobci si také dali práci s barvou. Černému tělu tvoří protiklad krásná, lehká, světlá zelená. Rám navíc slouží jako pomocník při nabírání zavazadel. DSR/X je prostě uzpůsobená na pořádný náklad. Ten by ovšem, včetně nás, neměl překročit 230 kg. 

  Specifikace

  Zadní kolo 17 palců, přední kolo 19 palců. Krásně na nich vynikají brzdy. Přední kotouče 320 mm, zadní kotouč 265 mm. Přední i zadní odpružení pak nabízí zdvih až 190 mm. Ideální stav. 

  Motor 

  Elektromotor dá dohromady 100 koňských sil a krouticí moment 225 Nm. To už je slušná nálož. Maximální rychlost 180 km/h značí, že o zábavu bude postaráno. Na standardní baterii dobijeme motorku na maximum za 2,7 hodiny. 

  Verdikt 

  Pokud se Zero dostane k nám, rozhodně si najde své fanoušky. Jde o krásný stroj s pořádným výkonem. Přestože se najdou lidé, kteří budou baterii hanit, DSR/X je ideálním příkladem toho, že i elektřina má u motorek své místo. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS