Více
  1.3 C
  Czech
  Pátek, 9 prosince, 2022

  Tesla se třese před Audi. Špičkové elektro A6 zná koncept, přijet má za rok

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Spojení Audi a vozidel na elektrický pohon se každým měsícem více a více zesiluje. Německá automobilka už před časem představila vrcholné GT či řadu nadupaných SUV. Teď došla řada i na model vyšší střední třídy – A6.

  A6ka se vyrábí už od roku 1994 a během svého působení na trhu s automobily několikrát měnila design i technické proporce. Ta nejnovější verze spatřila poprvé světlo světa v roce 2011. Pyšní se pohonem na všechny 4 kola nebo velice poutavým vnějškem.

  A to samé by se dalo stoprocentně říct i novém konceptu A6 e-tron, který automobilka představila na autosalonu v Šanghaji. Jak už jsme u Audi zvyklí, onen dodatek e-tron odkazuje na novou elektrickou řadu, která využívá speciální platformu PPE pro prémiové elektromobily.

  Za jakési kolegy by se daly považovat Porsche Taycan či Audi e-tron GT. V mnohém se od nich ale bude A6 lišit. Vůz bude využívat služeb dlouhé nápravy, velkých 22palcových kol nebo nového usazení kabiny, která by měla být o dost více vpředu.

  Ti, kdo si možná říkali, že nová A6 bude konkurovat třeba nové limuzíně od Mercedesu EQS, se ale mílí. Auto je určené pro vyšší střední třídu, nikoliv však pro tu nejvyšší a nejbohatší. I tak má ale s Mercedesem spoustu společného.

  Svažující se střecha, konkurent Tesly

  Audi vsadilo stejně jako Mercedes na čtyřdveřové kupé se svažující se střechou, jako konkurenci se ale zvolí spíše vozidla „S“ od americké automobilky Tesla. Němci sice představili teprve koncept, už teď ale naznačují, že z 95 procent se design udrží.

  Výrobci vsadili na kartu zvanou „elektromobily“ a volba se jim vyplatila náramně. Jen v Norsku si vloni Audi koupilo 50 tisíc lidí. Ale zpět k A6ce. Nové světlomety, stříbrná maska a také odpor vzduchu. Ten by se měl pohybovat na hranici maximálně 0,22 (!).

  Jak už tomu bývá u elektromobilů zvykem, kromě výkonu 350 kW se hodně řeší i dojezd a nabití. Nabití na 300 kilometrů za 10 minut, 80% bude na nabíječce svítit za minut 25. Dojezd by pak měl činit na jedno nabití až 700 kilometrů.

  Audi A6 e-tron by se měl dočkat finální verze ještě letos, na trh se pak dostane v příštím roce 2022.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS