Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Vydražilo se auto, které zářilo ve filmu Rychle a zběsile. Částka vyrazí dech

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pro fanoušky aukcí a motorismu to byla událost. Auto, které má za sebou takovou minulost, se nedraží každý den. Kupci svedli v aukci boj o vůz Toyota Supra, která zářila ve filmu Rychle a zběsile a dokonce ji řídil tragicky zesnulý herec Paul Walker.

  Vůz, který se objevil hned ve dvou dílech série Rychle a zběsile, patří k vizuálním skvostům. Upoutá výraznou oranžovou barvou, kterou si mimochodem jeho designéři vypůjčili z palety barev, jenž můžete vidět na vozech Lamborghini Diablo.

  Zaujmou ale i doplňky karoserie nebo zadní křídlo. Pod kapotou se pak skrývá přeplňovaný řadový šestiválec, který dokáže vůz hnát rychlostí téměř 300 kilometrů v hodině. Důležitější je ale příběh, který se za vozem skrývá.

  Není to jen Supra!

  „Není to jen Supra, je to Ta Supra, jedno nejlegendárnějších aut v Hollywoodu. Jedná se o vůz, který odstartoval kulturní revoluci,“ popisovali auto v aukční síni Barrett-Jackson, která měla dražbu na starost.

  Nejspíš ani tam ale netušili, jak cenné zboží mají „na skladě“. Vůz se nakonec prodal v přepočtu za 11 715 000 korun. Je to částka, při které se leckomu protočí panenky. Když se naposledy dražila Toyota Supra z filmu Rychle a zběsile, kterých mimochodem „hrálo“ v sérii hned devět, částka byla třikrát nižší.

  Jenže to bylo už před šesti lety a navíc, což je to nejpodstatnější, neseděl za jeho volantem Paul Walker, který tím dal Toyotě punc výjimečnosti a vystřelil tím její cenu do závratných výšin. Navzdory faktu, že Walker ve filmu vystřídal celou řadu aut, tak Supra byla jedním ze dvou, které opravdu řídil, jinak práci obstarali kaskadéři.

  K výjimečnému vozu dostane kupec i rozsáhlou dokumentaci, ve které se hovoří o pravosti a prokazuje, že vůz byl ve filmech použit pro záběry z interiéru i exteriéru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS