Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Vlajková loď, která prostě neomrzí. Volkswagen válcuje trh s Touaregem v hybridu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve jménu nových pořádků se v současné době chovají také automobilky. Němečtí inženýři z Volkswagenu museli překopat také oblíbené SUV s názvem Touareg. Elektřina se jim zdála moc, vsadili tak na hybrid. A udělali více než dobře.

  Někteří odborníci tvrdí, že si tohle SUV od značky VW nápis R rozhodně nezaslouží. Výkonnostně sice tomuto statusu odpovídá, to je ovšem vše. Dynamická jízda, pro kterou jsou „erka“ vyrobená, může dělat řidiči občas problém. Na druhou stranu, stále asi platí, že se jedná o jedno z nejpovedenějších SUV od této automobilky. I přesto, že muselo dostat hybridní pohon, dokáže svého majitele uspokojit po všech stránkách. Prostoru máme všude více než dost, interiér se povedl na jedničku a exteriér je jednoduše famózní.

  Vzhled, klasika od VW

  Oproti jiným vozům, které po faceliftu dostaly naprosto novou duši, Touareg R si stále drží zavedené tvary. Přední část je nadmíru povedená a obří. Na místě řidiče můžeme mít občas trochu trápení s odhadováním krajnice. Jinak je maska chladiče přesně to, na co jsme zvyklí. Masivní mřížování a nádherná LED světla. Z boku nás pak dostanou hlavně kola, která dostala velikost 22 palců. To je nejen velká hodnota, ale i samotný pohled je fenomenální. Potěší nás, že vzduchový podvozek odvádí svou práci více než kvalitně, takže za jízdy máme pocit, že kola mají palců 19.

  Zadní část zdobí krásné R, decentní spoiler a dva povedené výfuky. Za tu cenu jsme si konečně zasloužili pravé a ne slepé, díky kterým je VW tolik známý. Ani nárazník není žádný drobeček.

  Interiér svou prémiovou kvalitou dosahuje věhlasu značek jako Audi nebo třeba BMW. Najdeme zde klasické prvky koncernu, nicméně přeci jen je ta klasika, kterou známe, lehce nabouraná. Všechny materiály, ať se bavíme o kůži nebo tvrzených plastech, působí pevně a luxusně. Obrazovka infotainmentu s úhlopříčkou 38 cm vypadá spíše jako televize. Prostoru máme všude plno. Objem kufru se vyšplhal na 665 litrů, což je více než uspokojivé.

  Výkon ve jménu VW

  Motor, přeplňovaný zážehový šestiválec o objemu 3 l, dodává autu nevídaný výkon. 250 kW, takže nějakých 462 koní je číslo, na které u koncernu moc zvyklí nejsme. Krouticí moment 450 Nm. Z 0 na 100 se Touareg dostane za 5,1s. Maximální rychlost 250 km/h. Všechna čísla prostě mluví ve prospěch tohoto SUV. Všechna až na jedno. Cena se nám tady vyšplhala na 2,43 milionu korun. Je to skutečně hodně, ale za to vše, co se nám dostane do rukou, je to více než pochopitelná částka.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS