Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Praktický a za rozumnou cenu. Chevrolet Colorado 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chevrolet Colorado se řadí mezi menší trucky, které ale mohou nabídnout slušnou sílu. Kromě toho Colorado vyniká interiérem. Za poměrně rozumnou cenu si mohou obyvatelé USA pořídit truck, se kterým se mohou vydat na jakkoli náročné cesty. Je praktický, krásný a výkonný. Může tento pickup truck obstát před konkurencí ze stáje Ford? 

  Jestli se může Chevrolet Colorado s někým měřit, bude to rozhodně Ford Ranger. Tyto dva modely jsou asi podobně veliké a výkonné. Chevrolet však podle mnohých nabízí odvážnější vzhled jak exteriéru, tak interiéru. Za poměrně rozumnou cenu se nám dostane do rukou truck, který toho hodně uveze, a navíc se v něm budeme cítit jako doma. Colorado přichází na trh v mnoha variantách. Tou nejzajímavější bude pravděpodobně ZR2 Bison. 

  Design 

  Chevrolet Colorado se od své konkurence liší převážně přední částí. Maska chladiče působí u verze ZR2 silně agresivním dojmem. Dva obří světlomety jsou přes masivní mříž spojeny lištou s nápisem Chevrolet. Nárazník pak nabízí úchyty pro háky. S touto konstrukcí nemusíme mít z lesních cest strach. Kola o velikosti 17 palců se mohou posunout až na 18 palců. Nemusí se to zdát jako vysoké číslo, krásně ale padnou do celkového designu. 

  Zadní část Chevroletu si drží velice jednoduchou stavbu. Na korbu se dostaneme pomocí dvou stupínků po stranách. Kapacita se navíc vyšplhala na 1170 litrů, a to už je prostor, do kterého se ledacos vejde. Tažná síla není zanedbatelná. Výlet s karavanem nebo lodí nebude pro Colorado žádný problém. 

  Interiér si drží velice jednoduchou vzhledovou linku. Nevelká obrazovka infotainmentu je jedinou digitální technologií na palubní desce. Všechna ostatní tlačítka si zachovala tvrdou, fyzickou podobu. Sedačky z kůže jsou velice pohodlné. V USA samozřejmě nesmí chybět držáky na pití ve velikosti těch pravých fastfoodových kelímků. 

  Motor

  2,5litorvý čtyřválec může být nahrazen 3,6litrovým šestiválcem. První dá dohromady 200 koní a 258 Nm točivého momentu. 3,6litrový motor dokáže vyprodukovat výkon 308 koní a 372 Nm točivého momentu. Ideální hodnoty do každého terénu. 

  Verdikt 

  Praktický a výkonný pickup, který je k mání hned v několika verzích. Cena sice startuje na 25 000 dolarů, což je cca 600 000 korun, spíše se ale dostaneme na číslo 43 000 dolarů, takže cca 1,03 milionu korun. I tak se ale jedná o velice férovou nabídku, kterou v USA lidé jistě ocení. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS