Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Oblíbený Yaris zvedá laťku vysoko. Cross si na silnicích vede více než slušně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Model Yaris patří mezi mistrovská díla továrny Toyota. Japonská automobilka stvořila populární vůz, který je na silnicích k vidění téměř na každém kilometru. Podobně by na tom mohl za pár let být také Yaris Cross, na první pohled hezký crossover, který navíc překypuje silou a energií.

  Yaris nahradil koncernové modely svou dostupností. Lidé raději sáhnou po levnějším, dobrém autě, než dražší německé práci. Nezapomínejme ani na veledůležitý fakt, že se koukáme na hybrid. Kombinovaný pohon se těší ve světě veliké popularitě a to převážně kvůli evropským směrnicím. Nový Yaris Cross láká svou cenou, množstvím výbav, spotřebou i emisemi. Jedinečné auto do města i mimo něj. Pokud jsme spokojení s designem, který se může jevit trochu nahodile, právě jsme narazili na auto snů.

  Vzhled je základ

  Bylo by pošetilé srovnávat Toyotu s VW nebo Škodou, které se rovněž profilují jako auta pro všechny. Yaris je jednoduše jiný, ale nikterak méně krásný. Stačí si ke specifickému designu najít cestu. Zadní část až podezřele připomíná klasický Yaris, který ovšem začal brát steroidy. Všechno je více robustní. Dokonce i jednoduchý výfuk, bez jakéhokoli lemování, zůstal.

  Z boku je pohled na Cross opravdu famózní. Takhle nějak vypadá pořádný Crossover. Dokonce ani bezpečnostní prvky po obvodu kol nepůsobí nijak rušivě. Když je řeč o kolech, nový vzhled nás určitě potěší. 16 palců nebo 18, všechno vypadá naprosto skvěle. Předek je ve stylu Toyoty tak, jak ho známe. Menší gril, ovšem velká, vypoulená světla. Postranní průduchy, které nejsou jen na okrasu, dodávají autu tu pravou sportovnost.

  Interiér uspokojí i zaryté odpůrce. Velký volant, jednoduchá řadicí páka, pohodlné, kožené sedačky, tady se Cross až náramně podobá kdejaké německé práci. Zachoval si ovšem svou duši a to převážně ovládacími prvky pod velkou, dotykovou obrazovkou.

  Motor známý jako hybrid

  Hybridní pohon, motor o objemu 1,5 litru o výkonu 116 koní. Uvedená spotřeba 4,9 litru, což vůbec není špatné číslo. Krouticí moment 120 Nm. Možná se to někomu může zdát jako málo, ale pro běžné užívání je tohle auto prostě ideální.

  Cena je opravdu přijatelná. Čísla se mění podle výbavy od 525 000 Kč až po 702 000 Kč za výbavu Adventure. Poměr cena výkon se Japoncům povedl dodržet. Přejeme nové Toyotě Yaris Cross mnoho šťastných kilometrů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS