Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Novinka v oblasti SUV. BMW X7 M60i

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Každý si pod pojmem obří SUV představí něco jiného. Objektivně ale musíme uznat, že nové BMW dokáže rozbourat všechny neshody a pochybnosti. Velikost této nové řady je jednoduše neuvěřitelná. Masivní výkon, elegantní a robustní vzhled, pohodlný a prémiový interiér. Málokteré vozidlo se může chlubit takovou bilancí, jakou se pyšní BMW X7 M60i. 

  Pod kapotou této lahůdky se schovává neskutečně výkonný a obří motor. Na trh přichází jenom v benzínu, protože všichni přeci chceme, aby byl těžký obr svižnější. Spotřeba naprosto odpovídá velikosti auta. Popravdě řečeno, pokud se ale podíváme na cenu, pochopíme, že zlaté pravidlo „když chci opici, musím mít na banány“ tady platí beze zbytku. BMW je drahá značka a novinka X7 je toho ideálním důkazem. Pojďme se na tento zázrak podívat zblízka. 

  Design 

  Prvně si řekněme, že barvy rozhodně nejsou a nebudou problém. S tak široké palety, jako BMW nabízí, si vybere skutečně každý. Předek dostal přepracované ledvinky, které pořádně nabraly na velikosti. Pod grilem se rozkládá po celé šířce masivní nárazník s extrémně širokými průduchy. LED světa jsou rozdělena ve dví, což už jsme šanci vidět u nové M sedmičky. 

  Profilu jasně dominují kola. Tahle kulatá krása dostala velikosti 21 palců, 22 palců a konečně také 23 palců. poslední hodnota ne jenom že zní hrozivě, ale také tak vypadá. Ocenit musíme zadní stranu tohoto SUV. design kufru dělá mnohé, navíc u vozidla, které ve zpětném zrcátku rozhodně vídat nebudeme. Světlomety jsou spojeny chromovanou lištou, nárazník pak nechává naše zrak spočinout na masivních koncovkách výfuků. Opravdu skvělá práce. )

  Interiér si zakládá na chladném luxusu a jednoduchosti. Za krásným, masivním volantem se rozkládá obrazovka, která vznikla spojením 12,3palcového přístrojového panelu a 14,9palcové obrazovky infotainmentu. Velikost vozidla, která je skutečně zarážející, napovídá, že dostaneme od výrobců k dispozici i třetí řadu sedadel. Ty jsou navíc všechny vyrobeny z prvotřídní kůže. Luxus všude kam se podíváme. 

  Motor 

  BMW X7 M60i xDrive nabízí zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem až 530 koní. Neskutečná porce síly. Krouticí moment 750 Nm dokáže pěkně potrestat asfalt. Z 0 na 100 za 4,7 s, to je fantastický výkon. Je jasné, proč motor přišel v benzínu. 

  Verdikt 

  Tohle BMW je po všech stránkách jedinečné a povedené vozidlo. Připravme si ale 3,15 milionu korun. Ano, X7 M60 i xDrive není levné SUV. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS