Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Když pohodlně, tak jedině v Range Roveru SV. Auto konkuruje velikánům

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud by se mělo něco označit jako charakteristický znak automobilů od značky Range Rover, bude to pohodlí. Právě to hraje ústřední roli také v novém modelu SV, které by se mohlo zařadit po bok vozidel, jenž produkují třeba Bentley nebo Rolls-Royce.

  Originalita je slovo, kterého se Range Rover skutečně držel. Výrobci se rozhodli, že veškeré prvky, které do auta dostanou, budou ojedinělé a takové, které nikde jinde, alespoň podobnostně, nenajdeme. To, že máme pod kapotou spolehlivý motor, který navíc umí nalít do kol i pořádnou dávku výkonu, je akorát velké plus. Zákazníci ovšem po novém SV sáhnou převážně z důvodu pohodlí, které je u tohoto modelu vskutku abnormální.

  Ojedinělost v každém centimetru

  5,058 m dlouhé a 2,047 m široké. Na výšku pak SV měří 1,87 m. Podle čísel si dokážeme přestavit, že se nejedná o nějaké drobounké autíčko. Pořádné rozměry jdou ruku v ruce s velkou porcí místa, kterou Range Rover disponuje. Rozvor kol téměř 3 m. Samotný objem kufru se nám tady vyšplhal na 1 841 l. Pohotovostní hmotnost vozidla je udána hodnotou 2,504 tuny. Zkrátka máme co dočinění s pořádným korábem silnic.

  Exteriér je předzvěstí luxusního vnitřku. Auto je hladké, bez výstupků a zbytečných záhybů. Máme pocit, že koukáme na 2,5 tuny těžký kus jednolité oceli. 22palcová kola s nádherným paprskováním dodávají efekt mohutnosti. Předek je zcela v režii klasické Range Rover masky chladiče. Čtvercová led světla imitují celkový tvar tohoto SUV. Zapuštěné kliky jsou něco, co dodává tomuto automobilu na jisté tajemnosti.

  Zadní část pak reprezentuje jednoduchost, se kterou výrobci k projektu přistoupili. Kromě LED světlometů nás může zaujmout už jen malý keramický kroužek s nápisem SV. Nárazník je zvednutý řádně do vzduchu a máme tak pocit, že jsou dveře kufru proporčně menší, oproti zbytku karoserie.

  Interiér je hotový tahák. 5 míst, nebo 4. Čtyřmístná verze je ta nejluxusnější, jakou si můžeme přát. Dokonalé sedačky s prošíváním a vzorováním, aby firma dostála svému slovu ojedinělost. Palubní deska v kůži je čistá a nechává vyniknout pouze krásnému volantu a dotykové obrazovce infotainmentu. Prvky dřeva jsou zkombinovány s keramikou. Tento efekt je opravdu fenomenální. Řadicí páka, kroužky pro nastavení teploty, keramika zkrátka dělá svoje.

  Zadní části nelze nic vytknout. Mezi sedadly najdeme elektricky ovládaný konferenční stolek, držáky na pití a ledničku pro nějakou tu láhev kvalitního champagne. Veliké obrazovky proti každému cestujícímu a vlastní dotykový, ovládací systém. Jednoduše luxus.

  Výkon a motor

  Motor o objemu 3 litry s výkonem 350 koní. 700 Nm krouticího momentu. Nejvyšší rychlost 234 km/h a z 0 na 100 za 6s. Druhá varianta je 4,4 l o výkonu 530 koní a krouticí moment 750 Nm. Nejvyšší rychlost 261 km/h a z 0 na 100 za 4,6s. Cenově se nám Range Rover pohybuje od 4,9 milionu korun až po 5,3 milionu korun. Cena za takovýto luxus je ovšem více než oprávněná.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS