Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  BMW M5 Competition. Zrozeno pro dynamickou jízdu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Třída M, která ve společnosti BMW patří k těm nejsilnějším, nabízí celou řadu modelů. Jeden z nejsilnějších je právě M5 Competition. Tohle M, které nese v názvu touhu závodit, prošlo celou řadou úprav a výsledek stojí za to. Jízdní dynamika na jedničku, design obohacen o agresivně vypadající tvary a neskutečná porce chytrých technologií. Na trati bude zábava. 

  Oproti M5 CS, o pouhých 10 koní slabší model Competition vyniká svou perfektně zpracovanou jízdní dynamikou a především designem. V BMW umí vyrobit sedan, který nás nadchne svou sportovností a dravost. Pokud pomineme exteriér, který sám o sobě prozrazuje sportovní DNA, interiér je naprostou lahůdkou. Competition se pyšní silným motorem, jehož počet válců a koní si okamžitě zamilujeme. Zážitek z rychlé jízdy je umocněný celou řadou nastavitelných módů, které máme prakticky na dosah ruky. Ideální auto do práce, i na okruh. 

  Design budí respekt

  Málokterý sedan dokáže nahnat takový strach, jako ty od BMW. Competition není výjimkou. Celý exteriér hraje sportovní housle pod taktovkou aerodynamiky a ergonomie. Oproti jiným, novějším modelům, si zatím Competition zachovává úzký tvar ledvinek. Ty převzaly černou barvu a skvěle tak doplňují LED světla ve tvaru L. Vzhledem k tomu, že se bavíme o sportovním dravci, nesmí chybět ani pořádná dávka průduchů pod maskou chladiče. Kromě chlazení se skvěle vypořádávají s odporem vzduchu. 

  Z boku nás okamžitě zaujmou 20palcová kola s krásným hvězdicovým tvarem, která nechávají vyniknout karbon-keramickým brzdám. Zadní části dominuje tenký spoiler, který plní funkci spíše estetickou. Co ovšem musíme výrazně ocenit jsou koncovky výfuku a zadní nárazník. Dvojité koncovky, kromě toho, že hezky vypadají, dokážou vyprodukovat až nelidsky agresivní zvuk. Přesně o to mnohdy jde. 

  Interiér by mohl konkurovat kdejaké italské výrobě. Přesto je zde vidět rukopis německé preciznosti a smyslu pro disciplínu. Sedadla jsou skvěle tvarovaná do jakýchkoli zatáček. Kožený volant drží pádla řazení a plno dalších tlačítek. Všechny jízdní režimy si můžeme navolit vedle řadící páky. Tlačítko M nám nastaví režim Road, Sport, nebo Track. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní, což je BMW docela nezvyklé. 

  Motor

  Zážehový osmiválec M TwinPower Turbo o objemu 4,4 l. Tenhle stroj dokáže postavit do pozoru až 625 koní a 750 Nm krouticího momentu. Když se tahle bestie rozezvučí, lidé zavírají okenice. Veškerá síla je zde věnovaná rychlosti. Z 0 na 100 se podíváme za 3,3 s. Osmistupňová převodovka v automatu řadí extrémně rychle a nenechává žádné prostoje. 

  Cena BMW M5 Competition se šplhá až nad 2 miliony korun. Rychlost, dravost a luxus zkrátka nejsou zadarmo. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS