Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Policie vítá nové pomocníky! Cena za 30 speciálních Land Roverů? Zhruba 65 milionů korun

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  České policejní složky s radostí vyhlížejí nové pomocníky z kategorie služebních vozů. Výběrové řízení přisoudilo úkol společnosti Dajbych, ta teď musí policii dodat 30 speciálně upravených kusů Land Roveru Defender. I s DPH se jejich cena dohromady pohybuje na hranici 65,4 milionu korun.

  Škoda, sem tam Audi nebo Hyundai, ale také třeba svižné BMW. Takhle nějak vypadá vozový arsenál policistů v České republice. Do roku 2023 by ale měl do garáží zajet nový přírůstek. Tím se má stát jedinečný Land Rover šitý policii na míru.

  Land Rover asi není třeba nějak blíže představovat. Britská automobilka, která v současné době patří pod koncern indických výrobců z TATA Motors, produkuje silná auta s pohonem 4×4, která se zvládnou poprat s téměř jakýmkoliv terénem.

  Model s názvem Defender je toho jasným důkazem. Automobilový trh obšťastňuje už od roku 1983, od té doby ale samozřejmě prošel mnoha proměnami. Ty poslední velké přinesl rok 2019. Policie a Defender? Celkem příznačné, v anglickém jazyce totiž jeho jméno znamená „obránce“.

  Naviják, lano či výsuvný žebřík

  Společnost Dajbych, která má mimochodem na svědomí i 6×6 speciál pro hasiče s názvem RZA, představila Land Rover už v úterý. Tehdy se ale jen spekulovalo o tom, zda by mohla výše zmiňovaný tender vyhrát.

  Nakonec ale vše klaplo a firma si mne ruce. Cena klasického modelu Defender startuje na 1,4 milionu korunách, zatímco jeden speciál vychází na 2,2 milionu. Nutno však říct, že výbavou se oba nedají srovnat. Co ta zázračného policejní speciál má?

  Je to celkem dost. Zmínit můžeme naviják se syntetickým lanem zabudovaný přímo do nárazníku, lepší sání, tažná oka nebo výsuvný žebřík. Samozřejmostí bude výstražná zařízení na zvuk i světla nebo kolejnicový systém v zavazadlovém prostoru.

  Vůz si prý poradí s každým terénem a nevadí mu ani brod. Třílitrový šestiválcový diesel udělá velkou parádu. Dalším plus je i to, že se auto vyrábí v továrně u našich východních sousedů. Land Rover od roku 2018 přesunul produkci Defenderu do Nitry na Slovensku.

  „To nahrává nejen například snadné logistice, bezpečnosti dodávek, ale také avizované možnosti společných nákupů pro české a slovenské ozbrojené síly a bezpečnostní složky ve formátu G-G (vláda-vláda),“ hlásí firma.

  Dajbych by v budoucnu rád nabídl speciální vozidla i armádě České republiky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. 🙂 Takže policejní složky „…s radostí vyhlížejí nové pomocníky…“ – kam na to chodíte? Nejen že se obejdou bez tažného lana v nárazníku (vyprošťování vozidel není v dikci PČR), ale ani výsuvný žebřík nebude to pravé ořechové, pokud nebudou nově zasahovat u hořící kůlny pod pavlačí… Když tak o tom přemýšlím, asi je třeba PČR vykleštit již zcela, aby neznepříjemňovala práci sametovým zločincům, kteří to dotáhnou až na Hrad, a směřovat ji k vyvolávání nepokojů, provokací a terorizování slušných občanů. A jako bonus si namastí kapsu nýmandi z veksláckého gangu Pravdy a Lásky.

  Comments are closed.