Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  V této žhavé Toyotě válel Paul Walker. Teď se bude ikonický vůz s 320 koňmi dražit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mezi fanoušky nadupaných sporťáků by nejspíš neměl být nikdo, kdo neviděl film Rychle a zběsile. Vůz, který hýří koňskými silami a byl k vidění v prvním i druhém „díle“, je upravená Toyota Supra. A právě tento vůz nyní míří do dražby, která je v plánu v polovině června v Las Vegas. Podle odhadů by se počáteční nabídka měla pohybovat kolem 420 tisíc dolarů, což je v přepočtu přes 9 milionů korun.

  V prvním „díle“ si jistě vybavíte scénu, ve které to Paul Walker v roli Briana O’Connera spolu s kámošem Vinem Dieselem v roli Dominica Toretta natřou frajírkovi ve Ferrari F355. Tu scénu si můžete připomenout na videu.

  Automobil, který ve filmu skutečně řídil herec Paul Walker, se bude dražit v Las Vegas v termínu 17. – 19. června. Oranžová Toyota Supra s několika výraznými body kity z roku 1994 se objevila ve filmu Rychle a zběsile, který šel do kin v roce 2001. Stejný vůz byl k vidění i ve „dvojce“ z roku 2003. Všechny tyto informace uvádí aukční síň Barrett-Jackson ve svém online popisu.

  V rozsáhlé dokumentaci je mnoho osvědčení o pravosti, která prokazují, že vůz byl ve filmech použit pro záběry z interiéru i exteriéru. Toyota Supra je tovární model s přeplňovaným řadovým šestiválcem a čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Udávaný výkon je 320 koní. Chlubit se může také mnoha doplňky karoserie, zadním křídlem a 19palcovými koly.

  „Vůz byl vyroben Eddiem Paulem z firmy The Shark Shop v El Segundo v Kalifornii a měl oranžovou barvu. V této formě byl využit v prvním dílu. V pokračování úspěšného filmu jej Paul „zahalil“ do zlaté. Po skončení natáčení se ale vše vrátilo do původního vzhledu se slavným motivem označovaným jako Nuclear Gladiator,“ informuje aukční síň.

  Paul Walker i Vin Diesel si už prvním dílem vydělali balík a samotný film byl označován za kasovní trhák. Není divu, že se dočkal mnoha pokračování. Konkrétně zatím osmi. A devátý díl by měl přijít do kin příští měsíc.

  Walker byl mezi fanoušky mimořádně oblíbený a jeho smrt v roce 2013 zasáhla širokou veřejnost. Bylo mu 40 let. Walker zahynul při autonehodě a vyšetřovatelé tehdy dospěli k závěru, že Porsche Carrera GT řízené Walkerovým přítelem Rogerem Rodasem ve velké rychlosti narazilo do stromu. Při nehodě zemřel i Walkerův přítel Rodas.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS