Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Návrat ve velkém stylu! Aston Martin pojede F1. Při závodech navíc pomůže i jako SAFETY car

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská automobilka Aston Martin se bude od nadcházející sezony hlásit na startu prestižního seriálu Formule 1. Kromě klasických dvou monopostů ale automobilka nažene na dráhu i další dvě odlišná auta. Přesněji zahajovací a zdravotnické auto. O úkony se budou Britové dělit s Mercedesem.

  Už v půlce března by se měly elitní týmy F1 shromáždit na předsezónních trénincích v Bahrajnu. Klasické pole s Ferrari, McLarenem nebo RB ale letos doplní i řada nováčků. Mezi nimi bude třeba tým Alpine nebo již zmiňovaný Aston Martin.

  Britská stáj jela mistrovství naposledy v roce 1960, na velkolepý comeback už se tak nějaký pátek třese. Už před týdnem jsme Vás informovali o tom, že do formule Aston Martinu usedne čtyřnásobný světový šampion Sebastian Vettel.

  Ten se nedohodl s Ferrari, a proto hledal novou výzvu. Volba tedy padla na benjamínka 72. mistrovství F1 – Aston Martin. „Těším se na novou sezonu. Není tajemstvím, že v určitých fázích loňského roku jsem nebyl nejšťastnější. Teď se velmi těším na budoucnost,“ přibližuje restart kariéry pilot z Německa.

  Aston Martin bude těžit ze spolupráce s firmou Mercedes. Tedy přesněji několika prvků motorů. Pakt mezi Brity a Němci bude ale znatelný i mimo závodní pole. Tradiční podpůrné vozy bude teď mít kromě Mercedesu na starost i nováček.

  A to přesněji v několika vybraných závodech. Aston Martin bude tak nově zastávat roli SAFETY car a MEDICAL car, tedy pomocného a zdravotnického auta. Pro tyto účely přestavěli britští výrobci modely VANTAGE a DBX. A oba vypadají úchvatně.

  Aston Martin dostane šanci už 26. března, kdy startuje první závod sezony v Bahrajnu. Pak už to bude tzv. střídačka. Jednou německá auta, podruhé anglická. Výkon obou variant pomocných aut je srovnatelný, Aston bude mít 535, respektive 542 koňských sil.

  Jen barvy jsou na tom jinak. Zatímco britská firma vsadila na tmavě zelenou, Mercedes opět využije červený odstín. Už to ale není jako vloni, kdy se vzdával hold Ferrari. Tentokrát hraje prim partnerství se společností Crowd Strike.

  Sezona Formule 1 se pomalu blíží a Aston Martin se chystá na návrat mezi elitu. „Nandejte jim to, uvidíme se na startu,“ burcuje Daniel Craig. I představitel slavného agenta 007 totiž vozy se slavnou britskou značkou využíval.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS