Více
  1.3 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Mercedes chystá novinku. Tajný vývoj skončil, nové AMG SL bude mít dvě verze

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Německá automobilka Mercedes se chystá poslat na silnice novinku. Útroby své továrny přetransformovala na tajnou výrobní laboratoř, ze které se má přiřítit nové AMG SL. Zájemcům budou nabídnuty dvě verze, které rozhodně budou stát za to.

  Navzdory tomu, že obě verze této „lahůdky“ mají být představeny hned na začátku roku 2022, cena zveřejněna ještě nebyla a ani odborníci se neodvažují hádat. Jedinou hodnotu si jako laici určit umíme. Nebude malá. Přesto na základě ceny předešlé verze by se dal udělat hodně hrubý odhad na cca 2,3 milionů korun. Mějme však na paměti, že v roce 2022 nás může reálna cena dost překvapit.

  Nejvýraznější změna je patrna hned na první pohled, protože absolutně nabourává verzi z roku 2021. Nové AMG je delší, protože přibyla druhá řada sedadel. Sice dvou a ne tří, ale jakýkoli prostor pro někoho, s kým se chceme podělit o nezapomenutelný požitek z jízdy, se počítá.

  Další lahůdka na nás bude čekat pod kapotou. Obě verze bude pohánět čtyř-litr twin-turbocharged motor V8. To nejlepší ale teprve přijde. Nově bude motor pohánět všechna čtyři kola. Co tahle skutečnost udělá s jízdními vlastnostmi oproti předešlým verzím si všichni umíme představit. Zatáčky, třeste se!

  Trochu čísel neuškodí

  Verze SL55 je schopná se svým čtyř-litrem M117 V8 vyprodukovat sílu 469 koňských sil. To není málo, a pokud si přičteme krouticí moment 699Nm, můžu se nám v klidu začít třást kolena. O něco silnější verze SL63 je silnější o hodně, ne jen o něco. 577 koňských sil nás zavrtá do sedaček tak důkladně, že následní „krouťák“ 799Nm už na nás moc škody nenadělá. Nalijme si čistého vína, tohle nejsou auta do města. Pro tyhle by měli stavět vlastní okruhy.

  Technická šéf pro verzi AMG Jochen Hermann dokonce potvrdil, že ke dvěma modelům přibude i třetí, AMG’s E Performance plug-in-hybrid. Ten bude mít v záloze, a teď si radši sedněme, 804 koní s krouticím momentem 1000Nm. Tady končí sranda, na tohle by byl potřeba zbrojní průkaz.

  Co k tomu dodat

  Němcům se zase povedlo neuvěřitelné. V kombinaci s překrásným designem se z AMG, doufejme, stane ikona automobilky Mercedes. Můžeme jen tiše sedět a čekat, až se po Novém roce v dálce ozve nelidský řev všech osmi válců.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Mercedes-Benz EQB

  Elektrické SUV nemusí být nudné. Mercedes-Benz EQB se povedl náramně

  Čas benzínových a naftových vozidel pomalu končí, minimálně v Evropě bude za pár let možné koupit pouze auto s elektrickým pohonem. Co ale dělat s klasikami, které brázdí silnice už řadu let? Na to se snaží odpovědět Mercedes. SUV s názvem EQB je povedený, ale hlavně šetrný.
  Volvo XC90 Recharge

  Škoda, Land Rover či BMW. Tohle je 5 hybridů, které pojí síla nebo luxus

  Elektro? Nebo spalovací motor? Za Atlantským oceánem neřeší, Evropa dostává všelijaká ultimáta a za pár let zřejmě druhá možnost vůbec nebude k dostání. Kromě těchto dvou variant ale existuje i jakýsi kompromis. Těchto 5 hybridů se zkrátka povedlo. A to jak z pohledu síly, tak vzhledu a luxusu.
  Mercedes AMG

  Mercedes posunul elektro na další level. AMG posouvá laťku výš a výš

  Ne všichni jsou s přechodem spalovacích motorů na elektřinu sžití, pravdou ale je, že právě tento krok se v budoucnu stane nevyhnutelným. Automobilky se v současné době předhání v tvorbě nových vozů a podobně je tomu i u Mercedesu. AMG se za nás povedlo skvěle.
  Mercedes-Benz třídy C

  Mercedes třídy C je skvostem toho největšího kalibru. Hodí se na výlety i do práce

  Německá značka Mercedes promlouvá do dění automobilového průmyslu hodně hlasitě. Ať už jde o rychlá auta, vozidla do práce či na business schůzky nebo výlety, vždy jde o velkou věc. Podobně je na tom i Mercedes třídy C, který patří ve své kategorii mezi naprostou špičku.
  Mercedes-Benz S-Class S400d

  Do práce nebo na dovolenou? Zapomeňte. Mercedes-Benz třídy S je autem pro náročné

  Automobilka Mercedes má ve svém portfoliu mnohé. Auta pro rodiny, vozy do terénu i ty, které se hodí pro vyšší třídu. A právě poslední bod by se dal přiřknout modelu S400d. Na dovolenou ani do práce s ním asi majitelé nepojedou, pokud ale budou chtít udělat dojem, je tohle luxusní auto to pravé.
  Mercedes-AMG E63 S

  Dva velikáni, jeden vítěz. Jak dopadla bitva mezi Mercedesem a Audi?

  přou o přední příčky automobilového průmyslu ve své zemi a soupeří. Teď se do vzájemného souboje dostaly i dva modely – Audi RS6 a Mercedes-AMG E63 S. Jak test dopadl? Mnozí možná budou překvapeni.
  Reklama
  Reklama
  Reklama