Model S90 Recharge se řadí k těm typům vozů, které nás zaujmou jak vzhledem, tak svým výkonem. Volvo se tady skutečně nedrželo zpátky. Tento sedan kombinuje prvky luxusu a pohodlí. Přesto stále působí jako příjemné a svým způsobem lidové auto. Dostane nás ovšem především praktičností a ekologickou tváří. Hybridní technologie se objevují u všech modelů této značky.

Volvo se se svým modelem S90 Recharge skutečně vyznamenalo. Dodalo na trh neskutečně pohodlný a mnoha prvky i luxusní vozidlo. Přestože stále působí jako přívětivé a lidové vozidlo, rozhodně to neznamená, že tomu bude odpovídat také cena. Základ se pohybuje kolem 1,82 milionu korun. Skutečně veliké množství peněz. Málokdo si tak bude moci dopřát pohodlí i výkon, jimiž model S90 dozajista disponuje. Pokud se ale přeci jen rozhodneme do tohoto Volva investovat, nebudeme litovat. Spolehlivost i kvalita na sebe nenechají dlouho čekat a my je budeme cítit při každé jízdě. Volvo navíc patří k těm nejvíce bezpečným vozům, které na silnicích potkáme. Už jen tento prvek zajišťuje švédské firmě úspěch u rodin s dětmi. Pojďme se blíže podívat na vůz, který si svou slávu právem vysloužil. 

Design 

Začít musíme kategorií, která nás udivuje nejvíce. Volvo se zaměřilo na čistý a chladný design, který je nám známý převážně od japonských specialistů. Na první pohled je jasné, že hlavní slovo přebírá elegance. Celých téměř 5 m na délku představuje jedno veliké vzhledové dobrodružství. Přední části se ujala prvotřídní maska chladiče, na kterou se v obdobném tvaru napojují světlomety. Z boku jsou patrné rovné linie, které o to více podporují už tak znatelnou délku. Zadní část působí velice jednoduše. 

Interiéru se věnuje jedná celá kapitola v portfoliu značky Volvo. Výrobci perfektně skloubili kůži, prvky dřeva, masivní plasty a čistou, chladnou barvu. Volič řazení navíc dostal křišťálovou podobu. Toto jsou detaily, které posouvají model S90 na docela jinou, vyšší úroveň. Kapacita kufru se dostala až na 431 l. 

Motor

Konečně srdce vozidla. Plug-in Hybridní technologie kombinuje elektrický pohon s benzínem. Motor nabízí výkon až 455 koní. Z 0 na 100 se navíc dostane za pouhých 4,7 s. Na čistě elektrický režim se navíc projedeme až 89 km. 

Verdikt 

Volvo S90 je sice drahé, za to ale kvalitní a spolehlivé. Pokud se tato značka řadí mezi naše favority, neměli bychom váhat.

ZDROJVolvo, YouTube, Instagram, Foto: Volvo
Předchozí článekFord Bronco dokáže překvapit. Tvrdý vůz do tvrdých poměrů
Další článekJedinečný model, který povznese jméno firmy. Takhle vypadá nový Smart #1