Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Ford připravuje elektrický vůz pro práci všeho druhu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Za nový způsob práce označuje Ford svůj nejnovější projekt Ford E-Transit Custom. Elektrický velikán, který slouží jakémukoli druhu činnosti. Nutno přiznat, že nejvíce si může severoamerická firma gratulovat v oblasti designu. Vzhled je u tohoto modelu, který zatím stále ještě ladí mouchy, naprosto zásadní. Budí respekt a zároveň ukazuje, jak moc je tenhle vůz vyspělý. 

  V prvé řadě je nutné podtrhnout několik věcí. E-Transit Custom vychází z dodávky, která se na evropském trhu nejen uchytila, ale nastavila mantinely tomu, jak mají pracovní dodávky vypadat. Z toho vyplývá další fakt, a to ten, že nový model to nebude mít lehké. Bude muset skloubit svou perfektní pověst s novým typem pohonu, který ještě stále není mezi lidmi tolik populární. Pevně ale věříme tomu, že gigant jako je Ford má všechny dokonale propočítané a ví, co dělá. 

  Design 

  Přední část přichází s nezaměnitelnou maskou. LED světlomety nové generace jsou spojeny LED lištou a dojem je tedy naprosto fenomenální. Mříž s odvážným vzorováním dokonale sedne k celkové filozofii vzhledu. Podporuje tím myšlenku nového elektrického pohonu. Předek celkově není nijak mohutný, spíše krátký. To oceníme převážně při manévrování na stavbách i v úzkých uličkách. 

  Z boku oceníme převážně délku, která nám zaručuje dostatek místa pro převoz materiálů. Kola by mohla vyučovat, jak májí vypadat kola dodávek. Krásná, litá, krásně vyladěná. Zadní část pak disponuje obřími světlomety a nápisy E-Transit a Custom. Celkově nelze designu nic vytknout. Dokonce i jednolitá modrá barva krásně pasuje do celkového rozvržení všech prvků. 

  Technologie 

  Ford si zakládá na technologiích obecně a u svého nadcházejícího, a hlavně elektrifikovaného výtvoru tomu nemůže být jinak. E-Transit bude součástí systému Ford Pro. To bude majiteli zajišťovat přístup k velikému množství aplikací, které výrazní usnadní práci. Díky možnosti palubního napájení budeme mít dostatek energie na elektrické nářadí, notebook apod. 

  Napájení a odjezd 

  Napájení bychom v zadní části hledali marně. Ford umístil otvor pro nabíječku hned pod přední světlomet. Může se to jevit jako odvážný tah, vzhledu ale nijak nepřekáží. Dojezd modelu Custom by se měl pohybovat kolem hodnoty 380 km. Pochopitelně záleží na tom, jak často a jak dlouho budeme využívat energii pro naše nářadí. 

  Verdikt 

  Až se Ford E-Transit Custom stane skutečností, rozhodně půjde na dračku. Není se čemu divit. Vzhled, praktičnost, všechno na jedničku. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS