Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Čína produkuje „nebezpečný“ pick-up! V bezpečnostním testu získal 0 hvězdiček

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Při pohledu na nárazový test se výrobci čínského auta Great Wall Steed 5 hodně zapotili. Jejich výtvor navržený pro africký trh totiž nesplnil ani z části očekávání. Kdyby se při testování udělovaly známky, dostal by vůz jasnou 5ku. Což se v reálu rovná přesně 0 hvězdičkám.

  Aby si někdo v roce 2020 dovolil vytvořit auto, které náraz naprosto zdeformuje, už se jen tak nevidí. Číňané si ale nad něčím podobným hlavu nelámali. Chatrná konstrukce, nulové bezpečnostní prvky. Takovými vlastnostmi se pyšní model Steed 5 od firmy Great Wall.

  Název značky by přitom měl přinést opačný efekt. Great Wall, v překladu Velká zeď, odkazuje na nepropustnou Velkou čínskou zeď, jejímž účelem bylo bránit zemi před mongolskými nájezdníky. Ta úkol splnila. Auto nikoliv.

  V Evropě se lidé bojí nasednout do vozidla, které si v testu vydobylo výsledek 4 hvězdičky z 5. Aby si některé auto nevysloužilo žádnou, to už musí být něco. Steed 5 se prodává v Jihoafrické republice, nemá ABS ani airbagy. Video ukazuje, že při rychlosti 64 km/h a následném nárazu dojde k deformaci dveří a vážnému ohrožení řidiče.

  Ten i přes zapnutý pás vletí hlavou do volantu. Firma Global NCAP, která měla test na starost, se nestačil divit. Život ohrožující byla podle ní i ochrana hlavy, krku a hrudníku. Vozidlo se dá na jihu Afriky koupit za zhruba 285 tisíc korun, po testu by ale měli místní koupi pick-upu hodně zvažovat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS