Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  VW Atlas 2023. Exkluzivní SUV pro USA

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Masivní úspěch slaví převážně na americkém kontinentu SUV značky VW. Atlas pro rok 2023 nastupuje na značky s několika zajímavými detaily. Mnohem agresivněji vypadající vzhled se skloubil s povedeným luxusem interiéru. VW si dal záležet, aby tento automobil vyhovoval americkému trhu. Podle toho se upravila velikost a praktičnost. Výkon je více než přijatelný. 

  Nový Atlas se těší veliké oblibě a postupně se dostává na silnice. Veřejnost okouzlí převážně svým vzhledem, protože výkon, ačkoli je vcelku ucházející, není nic, na co by nebyli zákazníci zvyklí. Zatím se nejvíce povedenou jeví varianta R-Line. Ta slibuje daleko propracovanější přední masku s velikým a typickým R. Praktičnost modelu Atlas je bezesporu faktor, který při koupi této mašiny hraje významnou roli. Nedílnou součástí úspěchu je také bezpečnost. Z tolika asistentů nám půjde hlava kolem. 

  Design 

  Celému stroji jasně dominuje přední maska chladiče, která vytváří onen nebezpečný pohled a masivní vzezření. Pod typickou mřížkou se třemi pruhy se rozpíná nárazník s masivními průduchy. Pro aerodynamiku Atlasu jsou neobyčejně důležité, protože tento kolos s extrémně mohutným a hranatým předkem dokáže vyvolat silný odpor vzduchu. LED světla jsou už jen třešničkou na dortu. Perfektně ostrý tvar. 

  Dlouhý bok je doslova vyzdoben koly, která nabírají velikost na škále od 18 palců do 21 palců. Poslední údaj už skutečně reprezentuje nebývalý průměr v poměru s velikostí automobilu. Nakonec se může VW Atlas pochlubit zadní částí, který skutečně vypadá fenomenálně. Masivní LED světlomety jsou spojeny chromovanou lištou, což je designový prvek, na který si v USA potrpí. Koncovky výfuku nejsou slepé, což za cenu Atlasu samozřejmě očekáváme.

  Interiér se přizpůsobil poptávce trhu. Volant se nemění a krásně ladí s celkovou myšlenkou VW. Řadící páka se ovšem zvětšila a hned vedle ní nesmějí chybět držáky na nápoje, bez kterých je americký národ jako člověk bez ruky. Pod velkou obrazovkou infotainmentu si Atlas zachoval fyzická kulatá tlačítka, což je u SUV velký benefit. Celková kapacita kufru se pohybuje kolem 97 kubických stop, což je v převedený na litry neuvěřitelných 2700 l.

  Motorizace 

  3,6litrový šestiválec dokáže nahnat do kol 276 koní a 361 Nm točivého momentu. 2litrový čtyřválec dokáže nabídnout výkon 235 koní a 349 Nm krouticího momentu. Ideální parťák na všechny náročné jízdy. 

  Verdikt 

  Atlas je jedním z nejpovedenějších SUV na trhu. VW může být na svůj produkt náležitě pyšný. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS