Více
  11.6 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Dacia Sandero poráží VW Golf! Sice jen na papíře, ale vítězství to je možná o to cennější

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dacia si tento úspěch nepřipsala na okruhu, kde bychom na to byli všichni zvědaví, ale ve statistikách prodejů. Dacia Sandero se stala nejprodávanějším autem měsíce července za rok 2021.

  VW si sice drží příčku nejprodávanějšího auta na evropském trhu, ale tato drobná nepatrná prohra je možná předzvěst něčeho jiného. Možná už Němci nejsou nejlepší na evropském trhu, anebo má dacia něčím navrch. Jak se stalo, že dali lidé přednost ne až tak výrazné variantě hatchbacku?

  Nebylo by to poprvé, kdy tento 5ti dveřový roztomilý hatchback porazil Golf v disciplíně nejprodávanější auto. Když Dacia Sandero debutovala v roce 2008, po nějakou dobu si toto prodejní prvenství držela navzdory ostatním modelům. Možná si však ustlala na vavřínech, protože se z vítězství neradovala dlouho. Jedno je ale jisté. Evropané obecně rádi jezdí v hatchbacku. Možná proto je Golf tak úspěšný a sem tam ho předhoní nějaký jiný model, u kterého je důvod jeho úspěchu většinou cena.

  Trocha matematiky

  Prodej nových automobilů se po 4 prvních měsících v roce 2021 propadl o 24%. Tento pád zapříčinil ne příliš velký zájem o koupi nových automobilů, mnohdy za vysoké ceny. To otevřelo brány vozům jako je Dacia. Poměrně dost muziky za rozumné peníze a než se nadějeme, prvenství v prodejích je na světě.

  Pro VW to ovšem není porážka až tak drtivá, jak by se mohlo zdát. Celkově Dacia porazila německého rivala o 1000 kusů nových hatchbacků. To je poměrně těsný souboj. VW si každopádně stále drží úspěch v kategorii 3 z 5 nejúspěšnějších modelů na trhu. To nám dokazuje jak kvalitní má holding portfolio a vcelku drží šanci, že se němci udrží ve vedení i v těchto ne zrovna obchodu nakloněných časech.

  Co bude dál?

  Dacia Sandero je vskutku podivuhodné autíčko. Pokud dáte přednost univerzální verzi motoru TCe 90 před úspornou SCe 65, dostane se vám do garáže výkon 67 kW se spotřebou 4,8 l s maximální rychlostí 180 km/h. To vskutku Golf neohrožuje. Ukazuje to však zajímavou věc. V době, kdy se celý svět potýká s vážnou pandemií, a lidé jsou rádi, že mají práci, bude u nových automobilů čím dál tím více rozhodovat cena. Novou Dacii Sandero pořídíte od 275 000. Nový golf vás vyjde na dvojnásobek. To by mohlo zapříčinit, že i nadále budeme slýchávat o nových a nových prvenstvích v prodeji, které si nebude připisovat VW. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS